Kedves Gyerekek, Szülők!

Iskolánk a Google Classroom alkalmazást használja a tananyagok digitális közvetítésére.

Az alábbi videó segít eligazodni, ennek megnézését ajánlom mindenkinek, mielőtt továbblép:

Kérem, minden diák (illetve szülő) lépjen be a felületre, és fogadja el a csoportmeghívásait.
Az osztályfőnöki csoportban mindenki fog találni tantermi (tantárgyi) kódokat, melyekkel jelentkezhetnek a különböző kurzusokhoz.
A kurzusok természetesen lefedik a korábbi összes órarendben szereplő tanórát. Ezek felvétele kötelező.

Az esetleges technikai nehézségek leküzdésére létrehoztunk egy "Technikai segítség" nevű termet, ahova mindenki jelentkezzen fel tanulónak, így később is elérhetőek. (ez is megtalálható a csoportlistában).

Kérem, jelezzék észrevételüket a "Technikai segítség" tanteremben, ahol a megadott időpontokban élőszóban is állunk rendelkezésre (az indulásra való tekintettel ez kiterjesztett időben lesz elérhető egy darabig). Az iskola ügyintézési ideje: munkanapokon 9:00-15:00 között, ekkor kereshetnek minket telefonon.

A tantermekben az iskola házirendjének szellemében kell eljárni, melyben segítséget nyújt az osztályfőnöki kurzusban található "Netikett".

Tanárainknak irányadó elveket fogalmaztunk meg, így ennek szellemében igyekszünk hasznosan és érdekesen segíteni a gyermekek napi rendjének - nem megterhelő - megvalósulását.

Az alkalmazás egyaránt kezelhető laptopról, tabletről és mobiltelefonról.

Tabletről vagy mobiltelefonról a Google Classroom alkalmazás egyszerűen működik, az első négy lépés elvileg nem szükséges.
Aki ezen keresztül lép be annak a "kép alatti" rész az első lépés!!!

GSUITE:

1. Bejelentkezés: http://classroom.google.com
  2. Jobb felső sarokban “Bejelentkezés” vagy “Sign in”
  3. “Classroom” gomb

Ezután meg kell adni a felhasználónevet és a jelszót de ez NEM EGY KORÁBBI GMAIL FIÓK!
A hibás bejelentkezések legtöbbje abból adódik, hogy az ember elfogad egy felkínált – de nem @bartok.deludaitk.hu végződésű fiókot.
A belépési név képzése:

oktatási azonosító (7-sel kezdődő, 11 jegyű, a diákigazolványon szereplő szám) segítségével, például

stb.

Az alapjelszó:
A gyermek születési ideje kötőjelekkel leírva ÉÉÉÉ-HH-NN formában, azaz:
2020-03-19
2012-08-26
stb.

A jelszó megváltoztatása ERŐSEN javasolt, viszont ezt a gyermek és szülő közösen tegye, mivel úgy tudják a szülők a diákok munkáját segíteni.
Belépés után keressék a következő ikont:

A jobb felső sarokban lévő + jellel vehetik fel kurzusokat.
Ezeknek listáját az a saját osztályuknál mindenki megtalálja! Kérem vegyék/vegyétek fel a megfelelőt!

Mindenkinek élvezetes tanulást, érdekes pozitív élményeket kívánunk!

Üdvözlettel,
Fehér Dániel